Ogłoszenia duszpasterskie na X niedzielę zwykłą


Kolekta kopertowa na organy. Bóg zapłać za złożone ofiary.


1. W piątek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nie obowiązuje post od potraw mięsnych.


2. W oktawie Bożego Ciała (oprócz wtorku i czwartku) zapraszam dzieci do sypania kwiatów, a strażaków do niesienia baldachimu.


3. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za piękną oprawę Bożego Ciała. Dziękuję Straży Pożarnej, pocztom sztandarowym, wszystkim zaangażowanym w profesjonalną budowę ołtarzy i przyozdobienie trasy, służbie liturgicznej, Szafarzowi Mariuszowi, dziewczynkom sypiącym kwiaty oraz Grzegorzowi i organiście panu Gerardowi, a także wszystkim za udział w procesji, przez co daliście świadectwo swojej wiary i miłości do Chrystusa Eucharystycznego.


4. Obchody liturgiczne tygodnia:
• poniedziałek – wspomnienie św. Jadwigi, królowej
• czwartek – wspomnienie św. Barnaby, Apostoła
• piątek – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA


5. W sobotę zapraszamy na dzień fatimski do Nieboczów na godzinę 17.00.


6. W czwartek o godz. 19.00 zbiórka ministrantów z ceremoniarzem arcybiskupa w celu omówienia i przećwiczenia liturgii konsekracji ołtarza oraz bierzmowania. Obecność wszystkich ministrantów obowiązkowa.


7. Bardzo dziękuję paniom z grupy 4 za posprzątanie kościoła. W tym tygodniu zapraszam grupę 5.


8. W piątek ze względu na uroczystość nie obowiązuje post.


9. Dobrej niedzieli z Bożym błogosławieństwem.